O nas

Firma Blast.pl powstała w 2006 roku jako niezależny pion sieciowo – informatyczny firmy DARTEL, która istnieje od 1996 roku w Krakowie. Nasza Firma jest niezależnym, polskim dostawcą Internetu i telewizji cyfrowej trzeciej generacji. Sieci lokalne z dostępem do Internetu opieramy o bezpośrednie wpięcia do krajowej sieci transmisyjnej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych oraz przechowywanych danych stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne. Posiadamy zespół doświadczonych administratorów, informatyków oraz instalatorów z wieloletnim doświadczeniem. Stosowane przez Firmę BLAST technologie transmisji danych oparte są na profesjonalnym sprzęcie wysokiej jakości oraz technologii światłowodowej FTTH. Opieramy się na urządzeniach oferowanych przez najlepszych producentów. Chcąc zapewnić usługi najwyższej jakości staramy się na bieżąco wprowadzać nowe technologie i rozwiązania.

Blast.pl jest także firmą świadczącą usługi w zakresie Systemów Elektroniki Precyzyjnej. Zajmujemy się montażem monitoringów, domofonów i sprzedażą sprzętu komputerowego, sieciowego i oprogramowania. Nasza dotychczasowa działalność pozwoliła nam zgromadzić doświadczenie niezbędne do stworzenia kompleksowej oferty zaspokajającej potrzeby każdego klienta. Klientom proponujemy systemy o wysokim stopniu funkcjonalności, niezawodności i bezpieczeństwa. Od początku naszej działalności staramy się poznawać potrzeby klientów by zapewnić jak największe korzyści. Szczególnie dbamy o bezpośredni kontakt z odbiorcą, gwarantujemy fachową obsługę, rzetelną informację, stałą opiekę przedstawiciela handlowego oraz profesjonalny serwis.

 

Należymy do:

KIKE – Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej została zawiązana 28.10.2008 roku i zrzesza operatorów sieci Ethernet, kike_m
Metro-Ethernet i Wi-Fi świadczących konkurencyjne do obecnych operatorów kablowych i telefonicznych usługi dostępu do Internetu oraz wykorzystujących sieci ethernetowe do przesyłania wszelkich możliwych mediów takich jak Internet, IPTV czy VOIP.

 

epix_logo
EPIX – jest jednym z ważniejszych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego „e-Południe” dla operatorów ISP.
Założeniem jest zapewnienie dostępu do taniej i wysokiej jakości transmisji danych i usług IP.
EPIX jest największym w Polsce niekomercyjnym, prawdziwie neutralnym i niezależnym węzłem wymiany ruchu IP. Jest zarządzany przez operatorów ISP, działa na zasadzie non-profit, wszelkie nadwyżki finansowe pozyskane z jego prowadzenia Stowarzyszenie przeznacza na rozwój i wspieranie przedsięwzięć służącym jego użytkownikom.